Ułatwienia dostępu

Instytut Metod Ilościowych w Naukach Społecznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Umowa patronatu kierunku Analityka gospodarcza przez Verisk Analytics, Inc. podpisana.

 

Z satysfakcją informujemy, że w dniu 4 grudnia 2023 r. została podpisana umowa patronatu między Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie a firmą Verisk Analytics, Inc.

 

Umowa dotyczy objęcia patronatem przez Verisk kierunku Analityka gospodarcza prowadzonego w Instytucie Metod Ilościowych w Naukach Społecznych i dotyczy wsparcia przez Partnera kształcenia studentów na kierunku Analityka gospodarcza (AG) oraz prowadzonych przez UEK w ramach ww. kierunku badań naukowych.

 

W szczególności Verisk zaangażuje się w:

  • współorganizowanie i prowadzenie wybranych zajęć dydaktycznych, szkoleń i pokazów dla studentów i pracowników UEK, w zakresie prowadzonej przez firmę działalności;
  • oferowanie przez firmę Verisk Analytics stażu dla studentów kierunku AG;
  • w promocję kierunku AG.

 

Verisk Analytics Inc. to amerykańska firma, która powstała w 1971 roku dla pozyskiwania, konsolidacji i analizy danych ubezpieczeniowych. Aktualnie swoim zasięgiem obejmuje już 15 krajów, a jej kapitalizacja rynkowa przekroczyła 28 mld dolarów. Verisk zatrudnia łącznie ok. 8500 osób, w tym prawie 160 osób w Krakowie. Wśród nich są absolwenci także naszego Uniwersytetu Ekonomicznego. Krakowski oddział firmy Verisk planuje zwiększenie zatrudnienia pracowników o profilu kompetencyjnym bardzo zbliżonym do profilu absolwenta kierunku Analityka Gospodarcza.